Mevsim değişimi…

İşte böyle zamanlarda ben ben olmaktan çıkıyorum. Şiddetli baş ağrıları ile yeni gelen mevsimi selamlıyorum adeta. Aklım başımdan gidiyor. Bir iniş bir çıkış vah benim halime. Depresyon falan diyorlar  yok ben öyle bir modda değilim. Anam babam başağrısı. Şikayet falan değil bu yanlış anlaşılmasın bende yaşanan mevsim değişikliği halleri. Bir anne duası bir ağrı kesici dipcik gibi ayaktayım.

Bide bizim evin halleri var tabi J Seko bu aralar kilo verme niyetine girdi ama beş dakikada bir ne yiycem deyip karnım acıktı diyor. Zannedersin plak takıldı. Sinirden kahkahalarla gülüyorum artık. Sürekli onu meşgul etmeye uğraşıyorum. Boş kaldığı anda ne yiycem ben sorusu frizbi gibi geliyor. Bide sanki herşeyi yiyen bir adammış moduna bürünüyor ve evde olanı beğenmiyor. Meyva ye serkan yok yemem meyve suyu sık onu içelim. Çorba iç serkan, sen bana minik bir sandviç yap. Yapıp getirisin en miniğinden aaa sen bana kötülük yapıyorsun yarısını sen ye. Ya serkan ye bu kadar da değil desemde.
Aldığım cevap;
İşte senin yüzünden kilo alıyorum.
Şimdi siz bekleyin ben keçilerimi sayıp, sakinleştirip geliyorum.

Gelelim Oğluma; bir pazarlık almış başını gidiyor evde. O olursa böyle, şu olursa böyle al gülüm ver külah derken. Bizim ev panayır alanı mı Pazar alanı mı bilinmiyor. Oğlumu pazara göndersem bizimle yaptığı pazarlığı orda yaparmı merak içindeyim. Annemde evde sürekli biz anlaştık tamam Nesli, modunda.

Bizim evde sürekli bir anlaşma imzalanıyor zaten. Geçen gün mutfakta yeşil bir karton gördüm söyleniyorum. Ah oğlum bir kere de şunu odana götürsen ne olur diye. Annem içerden müdehale ediyor. Hayır o benimmmmmm.

Ne yapıcan anne dememe gerek kalmadan pankart hazırlığı içinde olduğunu öğrendim.
BU MUTFAKTA GREV VAR!

Bizim evin hallerini seviyorum.

Biraz mola ee fazla mı oldu yok olmadı. Nefes almak lazım. Bayram dolayısıyla çalışanların yıllık izinleri dolayısı ile bize müsade. Dergimiz Eylül ayının son haftasını ve Ekim ayının iki haftasını kapsayacak.Ben ve ekibim adına;
Savaşların, kavgaların olmadığı,kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu sağlıkla nice Kurban Bayramlarına..Sevgilerimizle;
CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK