Ah şu akıllı telefonlar

Telefonunuzun şarjı ne kadar gidiyor diye bir soru sorsam. Ve bana 2 gün gidiyor diyen bir cevap bulsam şaşkına dönerim artık. Ben günde yaklaşık 3 ya da dört kez şarj edenlerdenim. Sürekli dışarıda olmamın sebebi hatta telefonu bilgisayar gibi kullanmak belki bu sonuçları doğuruyor. Sürekli çantamda mobil şarj ve şarj aletleri gezen ben biraz bu surumdan sıkıldım gibi. Dert mi arıyorum kendime haşaa hayır. Ama madem akıllısın be canım bide kullanılmayan zaman dilimlerinde kendi kendini şarj edebilir bir durumda olsan pek sevimli olacaksın.


Sıra geldi çocuklara….
Yaz tatili bitti ve gördüğüm üzere hepimiz kış moduna ayarlanmış durumdayız. Hadi bakalım teknolojik olan şeyler kalkıyor diyen anne ve baba sesleri çoğalmaya başladı. Bizim evde de durum aynı.

Telefonlara nasıl çözüm üreteceğiz buna çözüm bulan varsa lütfen bana ulaşsın. Telefonlar akıllı dedik ya, sanki bizim afacanlar sadece bize ulaşmak için mi kullanıyor zannediyoruz bu telefonları… Yok canım yemedim, yemeyin tabletlerde ne özellik varsa hepsi var. Şimdi bana bir apps söyleyin. Ve okul zamanı boyunca o apss’i çocuklarımızdan gizlice indirip yükleyelim ve oyunlara giremesinler.


Ne fena anneyim dimi. Yok be değilim gönül ister ki sapla saman karışmasın o da olsun o da olsun ama olmuyor işte. Görüyoruz…

Ya da okullara şöyle bir ders konsun bu teknolojik aletleri oyun harici normal hayatımızda daha efektif nasıl kullanabiliriz. Mesela ofis programlarını öğrenciler. Proje ödevlerini bunların üzerinden yapsınlar. İnanın ileriki eğitim ve iş hayatlarında onlara çok ama çok faydalı olacağına eminim. Uçtum mu ne. Yooooo bizim çocuklar bunları lisede, orta okulda değil üniversitede ancak bilgisayar ile ilgili bir bölüm kazanırlarsa öğreniyorlar.

Bakın şimdi aydınız ya çok biliyoruz ya eğitim konusunda örnek gösterilecek ülkelerden biriyiz ya. Gülmeyin ciddi olun. Şimdi adamlar ne yapıyor bir görün. Sakın özenmeyin isteyelim hatta dileyelim bizimde olsun. İstemekle olmuyor bazen bazı konularda dilemek işe yarıyor.

Bu bir haber; ( Kaynak Hürriyet )
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, daha fazla liseli genci, iyi maaş alan teknisyenlere dönüştürmek, hatta bazılarını kendi sosyal medya şirketinde çalıştırmak istiyor.

Redwood'da Sequoia Lisesi'ni ziyaret eden Zuckerberg, teknolojiyi ve bilgisayarları iyi bilmenin, yaşamın ilerleyen döneminde seçeneklere sahip olmak açısından kritik önem taşıyacağını belirterek, okula 50 dizüstü bilgisayar bağışladı.

Facebook'un ayrıca, Menlo Park'taki genel merkezine yakın Sequoia Lisesi'nde mobil uygulama teknolojisini öğretecek bir sınıf kuracağı kaydedildi.
    
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un, daha çok gencin, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında kariyer yapmasını teşvik etme kampanyası yürüttüğü biliniyor.

Eee şimdi düşünün bakalım. Bu haberde size etkileyen adamın bağışcı olması mı yoksa ileriye dönük bakış açısımı?CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK