O zaman bu zaman..!Dedim ve dedik... Her şeyin planlı ve programlı olmasını seven bir ekibimiz var, hepsi birbirinden şen ve şakrak. Bir karar verildi mi bende ok yaydan çıkmış demektir ve hedefe doğru yol alınır. Usul usul sakince bekledim hadi plan ve program önüme gelsin diye. Baktım tık yok. Taşınacağız havasına giren ekibimiz de sağ olsun; “Nasıl olsa taşınacağız yapma, bırak, orada” dursun demeye başladı.

İşte o anda olanlar oldu.

Ve iki günde ofis taşındı, yerleşti ve üçüncü gün herkes işinin başındaydı. Bu arada ilk yaptığımız iş taşınsak dahi işe ara vermemek için internet ve telefon hattını taşımak olmuştu. Lakin sağ olsun Turkcell Superonline fiber internetimizi hemen başvurumuzun ertesi günü taşımasına rağmen Türk Telekom ise; ben bu yazıyı yazarken hala hatları taşımadı. Yani beşinci gününde hala telefon hatlarımız maalesef ki çalışmıyordu...

Usul usul desem de kimseye haber vermeden taşındığımız için en azından maillerimizin ve işlerimizin de durmaması gerekiyordu. Bir taraftan bilgisayarlarda açıktı. İşte o anda yükselen sesler beni benden aldı. Özleyiş her zaman ki gibi eşlerimize verip veriştiriyordu, “Bir kerede kendi göbek bağımızı kendimiz kesmesek ne olurdu?” diye... Sağ olsunlar birinden elektrikçi, birinden de lahmacuncu geliverdi gele gele...Ama her şeyi kendimizde koordine edip yine üstesinden gelmiş hatta işi eğlenceye bağlamıştık.

Dedim ya şen şakrak bir ekibiz biz. Ailelerimizden çok birbirimizi görüyoruz.
İçlerinden değil direk yüzüme bakarak;
Örümcek ağların tek tek atsın... (Örümcek Ağı Estetiği yaptırdığım için bu bana adeta bir lanetti  J)
Pilates topun patlasın...
Spor yaparken ters nefes alasın, ağzından alıp burnundan veresin... J
Pilates tahtan kırılsın J...
En komiği de Adolf Bükümcü diye resmimi yapıp mail atmaları hatta A4 e çıkış alıp duvara asmaları oldu...

Zordur taşınma işleri kimseye kolay değildir ama bizde yorgunluk biraz sinirlerde gerilince komediye döndü.

Hatta ekibimizden bir arkadaşımızın annesi aradı “Oğlum nerede kaldın” diye sordu?
Bizimkinden gelen cevap ise;
“Anne şimdi meme uçlarıma elektrik verdiler sonrasında da soğuk su ile ıslatıp ıslatıp dövecekler... Anne ne olacak işte taşındık yerleşiyoruz...”
Yarım saat güldüm bu diyaloğa... Attığım kahkaha ile sitede yer yerinden oynadı. Gözümden yaşlar geldi.


Emeğinize, yüreğinize sağlık özeldir benim ekibim. Hepsine huzurlarınızda kendim ve Özleyiş adına teşekkürü borç bilirim...Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın.

İyi haftalar,


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK