SükutKonuşarak anlatılmaz herşey, bazen susmak yeter aslında.

Unutma;
Konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmak cevaptır anlayana

DostoyevskıBulunduğumuz düzen içerisinde o kadar gürültü kirliliği var ki,  bazen  diliyorum elimde bir kumanda olsa herkesi sessiz moda alsam. Dinlesen, duysan, dinlemesen hepsi ayrı bir dert. Herkes mi dertli kardeşim bu ülkede… Ya da kendini unutup ortaya onu bunu sallayanlar.  

Rahmetli anneannem çarşafları yıkadığında tut kızım şunun ucundan derdi. Toprağına nur yağsın. Bir sağdan bir soldan çekiştirir dururduk. Hala daha anlamış değilim bunu neden yaptığımızı. Çekiştirmek kelimesi bana sadece bunu hatırlatıyor.

Demek istediğim birilerini çekiştirmeye kalktığınızda ne uzar ne kısalırsınız. Medeni cesaret ve özgüven eksiklikleri yaşayanlar yaşamaya çalıştığınız ortama ayak uydurmayı deneseniz hatta boş vakitlerinde biraz okusanız böylece boş işlerle uğraşmazsınız.

On bir ayın sultanı Ramazan hoşgeldi. Ramazan ayının bereketi ve kismetleri yeryüzüne yayılsın. Allahın kalplere yerlestirdigi iman isigi sayesinde cehaletin yerini ilim, zulmün yerini hak ve adalet, kin ve düsmanligin yerini insan sevgisi alsın.

Sevgiler;

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK