Yine Başladı…Maçlar, diziler, Yetenek sizsiniz, O ses Türkiye nasıl da geçmiş zaman. Kritikler, yorumlar ve yeni dizileri seyretmeye başlayanların sanki senaryolara müdahele etme çabaları. Atılan twitler ve paylaşımlar almış başını gidiyor.

En başından seçiliyor. 'Bu sene ben bu dizileri seyrederim, aman içim kaldırmıyor bunu seyretmem' serzenişleri. Azınlık bir bölüm ise 'Ay diziler mi? Ne gereksiz, hiçbirini seyretmedim' diyenler… Hava bin beş yüz takılanlar. Ne komiksiniz, ne komiğiz…

Erkeklerin de kalır yanı yok hani. El mi mecbur bey mi yaman bilemedim; ama onlar da bu furyaya dahil oldular. Kadınların futbol maçlarına ya da derbi maçlarına dahil oldukları gibi. Bir de bahaneleri var istemem yan cebime koy. 'Ne yapalım bizim hanım seyredince ben de mecburen seyrediyorum' sözleri. Sanki kadın adamın başına silah dayıyor. 

Bir de dizilerin sabah kahvesi muhabbeti dönüyor ofislerde, komşularda, iş yerlerinde… Gördün mü? Seyrettin mi? Yorumlarını alayım. Bir de seyretmediyse hadi anlatlar. Sanki uzun zamandır görmediği arkadaşlarını sorar gibi o ne yaptı, bu ne yaptı muhabbetleri… Bütün bunlar olurken kahvelerde yudumlanıyor tabi…. İşte bu verdiğim örneği ben de yapıyorum. Eee anlatın bakalım ne oldu? Hele bir de seyreden birkaç kişiden fazlaysa arada kaçış yok, reklam yok her şey net bir şekilde anlatılıyor. 

O ses Türkiye ve Yetenek sizsinizde durumlar biraz daha farklı… Yeteneği ve o ses i bırakıyor izleyiciler Acun'un kazandığı paraya göz dikip ne reklam almış be arkadaş muhabbetleri, siz ne anlarsınız yetenekten, sıkıysa çık sen söyle,sen neydin ne oldun şimdi ahkam kesiyorsun eleştirileri.

Ne yaparsanız yapın eğer eleştrilere açık değilseniz bence bir şey yapmayın derim.
Son sözde; Rabia Suluk'dan...
Ne yaparsak yapalım, nasıl olursak olalım muhakkak birileri eleştirecek. Hiç kimse diğerlerinin tıpkısı olmadığından, eleştiriden kurtulmaya imkan yok. O kadar ki, şu evrenin içinde toz zerresi mesabesindeki dünyada tek başına yaşıyor olsaydık dahi, bu kez de kendi kendimizi eleştirmekten kurtulamazdık.


Sevgiler;

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK