Yeter ama artık bıktım ve bıktırdınız…


Gelen SMS’lerden, call center aramalarından, otomatiğe sarmış konuşmalardan... Bıktımmm!!! Evet iletişim çağındayız ama bu iletişim kurma isteği ısrarcı olunca ben kendimi pek iyi hissetmiyorum. Tamam bir ürün almışsınız aradan bir hafta geçmiş memnuniyet anketi adı altında aranmanız çok doğal. Ya da almış olduğunuz hizmetten “Memnun kaldınız mı?” diye arayan bir kurum telefonundan bahsetmiyorum. Memnuniyet anketlerinde sadece memnuniyetinizi değil tabi memnun değilseniz onu da dile getiriyorsunuz zaten.

“Bir arkadaşınızdan aldık telefon numaranızı” diye başlayınca ben de arkadaşıma başlıyorum içimden söylenmeye. Arkadaşımsan bilirsin benim neye ihtiyacım olup olmadığını. Sadece başından savmak için beni öne atıyorsan o başka tabi...

Hayatımda alışveriş yapmadığım, yerinin nerede dahi olduğunu bilmediğim bir çok yerden SMS geliyor, bu ne demek şimdi. Marketi, mağazası, organik ürün satıcısı, kredi vermek isteyen banka harici garip numaralardan gelen SMS’ler... Yettiniz canıma artık.

Evet bazı şirketler data sağlayıcı olarak hizmet veriyorlar bunu pek ala biliyoruz. Tamam datanı ver, sat, paylaş, ne yaparsan yap da bide bize bir form gönder be kardeşim biz bu ağların içinde olmak istiyor muyuz, istemiyor muyuz?

Çevremde kime sorsam bu durumdan ciddi bir şekilde şikayetçi. Sormamada gerek yok çünkü herkes söyleniyor yada telefonlarına cevap vermeden “No (hayır)” tuşuna basıyorlar. Şimdi okurken bilgiçlik taslamayın; Elimden gelen her şeyi yaparak erişim hizmeti aldığım kurumu dahi aradım “Bu tip paylaşımlara kapatın hattımı” dedim ama ne fayda... Data dağılmış bir kere.

Bu hafta görüldüğü üzere bu konu benim gündemimi meşgul etti. Hayat paylaştıkça güzel diyoruz ya J...

Kalın sağlıcakla.CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK