Gülümseyin…


 Artık biliyorsunuz içimizdeki hayvan sevgisini... Sevmek başka bir şey bakmak başka bir şeydir. Herkes hayvan sever ama bakmaya gelince tuvalet eğitimi, bakımı biraz zor gelir. Kadın söylenmeye başlar hemen  “Bu hayvan gidecek bu evden” diye, erkekse “Yeter artık, bu iş bitmiştir” gibi bir tavır alır. Ben bu sahnelere bir çok kez tanık olmuşumdur. Bu ayrı bir sorumluluk... Zannetmeyin her işlerini kendi görebilirler. Eğer onları doğal ortamlarından koparıp alıyorsanız mutlaka kendinize vakit ayırdığınız gibi onlara da ayırmak zorundasınız.

Öyle her şeyi problem etmeyeceksiniz yani. Kıl, tüy, tuvalet işleri sizi yıldırmadan, gerekli önlemlerinizi alacaksınız. Ve mutlu mesut yaşayacaksınız. Dostlarınız haline gelecekler.

Eee bende bazen delirmiyor değilim tüy dökme mevsimlerinde... Hatta delirmek yetmiyor, homur homur söylenmeye dahi başlıyorum. Yine böyle bir zamanda markette gezerken bir ürün gözüme çarptı; Vileda ViRobi. 

İşte bu benim dünyam dedim.

Neden mi?

Bana sadece kağıdını takarken ve şarjı bittiğinde şarja takmam gerektiğinde ihtiyaç duyuyor. Benden hiç bir şey beklemeyen bir ürün. O kadar beni rahatlattı ki, şiddetle tavsiye ediyorum. Adını da değiştirdim, benim için artık O; Şukufe.

Salıyorum meydana kıl, tüy, toz ne ararsa evin her tarafını geziyor. Şarjı bitince de duruyor. Sonuç mükemmel. Hayvanlarım mesut, ben bahtiyar... Homurdanmalarımda geçti böylelikle.

En yakın arkadaşlarıma bile önerdim ürünü... Özleyiş’e de söylediğimde o da hemen gidip aldı bir tane, adını “Olga” koymuş, pek havalı. Aman dedim yabancı işçi çalıştırma tuzağına takılma J . Tabi Özleyiş hemen verdi cevabını, “Tüm Vergilerini ödedim, fişi elimde J”...

Şikayeti bırakın elbet sizin de hayatınızı kolaylaştıracak bir çözüm vardır...

Sevgiler,
CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK