Garip ama gerçek!


Sakınan göze çöp batarmış ya, işte öyle bir şey. Geçtiğimiz hafta sabah kalktık her zaman ki rutin sabahlardan biri yaşanıyor evimizde…

Çakıl’ın uykulu gözlerle bana bakması daha erken nasıl olsa Neslihan daha çakıl hadi demeyecek der bakışları…
Tuvan’ın anne biraz daha uyumak istiyorum serzenişleri
Serkan’ın sürekli saat kaç oldu demeleri
Eksik olan bir ses var evde….
Her sabah beni ayakta gördükten sonra Gizmo’nun görev edinerek ev halkını uyandırma çabaları. Ama gizmo’dan ses seda yok…
Tuvan anne “Gizmo yok her yere baktım” demesiyle. Birden yandım anam bakışları attım kendi etrafımda.
Evimizin, Serkan’ın kıymetlisi Gizmo…
Evin içinde girebileceği her deliğe bende girdim çıktım ama bizim Gizmo yok. Korkudan Serkan’a birşey de belli etmiyorum. O kadar güveniyorum ki kendime nasıl olsa bulurum.
Ama Gizmo yok.Garip ama Gerçek.
Nerede nerede olabilir karmaşasına takılmışken Serkan’ı işe uğurluyorum. Son bir patinaj Tuvan’la siteyi talan ediyor ve Güvenliği ayağa kaldırıyoruz. Gören duyan yok. İyi de bizim Gizmo nerde?
Sıkıla sıkıla Serkan’ı arayorum son care söylemek. Ateşe atıyorum kendimi. Serkan Gizmo’yu bulamıyorum diyorum ve aldığım cevap o kedi bulunacak sesi. O andan sonra başka bir ses duymuyorum bile.
Tek tesellim hayvan sever birinin onu bulması ve künyeden bana ulaşması için dua ediyorum. Üzerinden iki gün geçiyor hala yok artık onun için dua ederken hep aklımda şu düşünce …
Köpekler sahibine düşkün kediler evine… Sürekli Gizmo evine dön diyorum içimden.
Tüm arama kurtarma çabalarımıza rağmen tek umudum olan Gizmo’yu göran birinin künyesinden bana ulaşması iken o hayallerimde suya düşüyor. Tuvan ve arkadaşları sitenin futbol sahasında Gizmo’nun künyesini buluyor. Umudum hepten tükendi diye düşünürken bir mucize bekliyorum.
Üçüncü günün akşamı gece saat 12.yi gösterirken mutfaktan bir ses geliyor. Tuvan ve arkadaşı Eren çığlık atıyor Gizmo geldiiii.
Garip ama gerçek işte…
Gizmo gittiği gibi geldi yada birileri insafa geldi bıraktı. Her ne olduysa Gizmo artık yuvasında. Ve geldiği günden beri yemek yiyip sadece uyuyor.
Gerçekten kedilerin evine düşkün olduğunu birkez daha Gizmo ispatladı. Garip ama gerçek…

Sevgiler;


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK