Büyüyor…


Dün gibi her şey… Kucağıma verdikleri gün gözümün önünden gitmiyor. Miniğim. Artık on iki yaşına bastı. Allah bu duyguyu her anne olmak isteyen kadına nasip etsin. Tuvan'nın yeni yaşını kutlarken daldım geçtiğimiz on iki yıla. Nasılda geçmiş yıllar nasılda büyüyor benim miniğim. Allah'ım tüm evlatlarımıza sağlık,sıhhat ve mutluluk versin. Onları hep iyi insanlarla karşılaştırsın.

Annem der di hep bir anne ol Neslihan beni anlayacaksın. Eskiden kulağımın arkasında çınlama sesi gibi gelen annemin uyarıları şimdi teker teker canlanıyor. Şimdilerde ise; bir büyüsün beni anlayacaksın a döndü. 

Erkek annesi olmak üzerine yazılan bir yazı tüm duygu ve düşüncelerimin derlenip toplanıp size sunulması için yazılmıştı sanki. O kadar çok paylaşılmış ki kimin yazdığını inanın bilmiyorum. Çok güzel yazı.  

Erkek annesi olmak ne demektir? 

Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. Erkek annesi olmak… İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır kadınken ve daha yeni ANNE olmaya alışırken, bir de erkek olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak… Onunla büyümek onunla güzelleşmektir. Fakat olgunluk, ergenlik, erkeklik evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak..

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK