İKİ YÜZ

Yazıma başlamadan önce dosyayı açtım ve adına 123456 koydum. Gayri ihtiyari… Her yazımı yazmaya başladığımda eee hadi hayırlısı olsun “Bu kaçıncı sayı diye sorarım?” Bu sefer aldığım cevap 200. sayı. Biz buradan size 200 haftadır “Merhaba” diyoruz. Ne çabukta geçti yıllar sanki herşey dün gibi. Gittim geldim öyle. Kutluyorum iş arkadaşlarımı, emeği geçenleri, okuyucularımızı, reklam verenlerimizi, dostu ve düşmanı. Weekly bu hafta çift sayı ile sizlere merhaba diyor raflarda iki hafta kalacak. Malum bayram tatilleri bu kadar uzun olunca bize de çift sayı bir arada yapmak kalıyor. Çalışmaktan kaçtığımızdan değil sakın yanlış anlamayın sadece tedarikçilerimizin resmi izinlerine duyduğumuz saygıdan…

 
Yapmış olduğumuz işi bir gemi gibi düşünürüm ben. Okyanuslarda gezen, istediği limanlarda duran ve yolcu indirip yolcu alan. Hava şartları ne olursa olsun rotası şaşmayan ve yoluna devam eden.
Günler su gibi akıp geçiyor daha dün kelimesini kullanamadan bir bakıyoruz ki haftalar geçmiş. Hatırlıyorum da okula giderken daha pazartesi olduğunda “Cumaya çok var” diyordum. Şimdi ben cumayı beklemiyorum cuma aniden geliyor. Kime sorsam kimle konuşsam aynı ifadeleri kullanıyor. Başka bir boyuta falan mı geçtik de bizim haberimiz yok ya da farkında değiliz.
Can Yücel’in yazdığı gibi;
Yaşayalım ki!
Zaman su gibi akıp giderken, herşey yaşanmış bir hayatımız olmalı. Herşeye rağmen hiç bıkmamalıyız birbirimizden. Mutlu da olsa, kötü de olsa, yaşadığımız günler bizim günlerimiz olmalı. Saçlara düşünce aklar ya da gidince aklar, çocukları güvence altına alıp gitmeli bu şehirden.

Sonrasında eşimden gelen bir mail ile son bulur bu hafta ki yazım.
Üç şeyden artık vazgeçtim;
Sorun olan yerde kalma ısrarımdan...
Kendimden çok başkalarını önemsemekten...
Sevmediğim bir şeyi hatır için yapmaktan...

Üç şeye hala devam ediyorum;
İnsan gibi insan olmaya...
Mutlu olduğum her an’ı sonuna kadar yaşamayı...
Başarmak için, korkmadan risk almaya...
Uzunca bir bayram tatili sizleri bekliyor tabi bizi de. Sevdiklerinizle güzel bir bayram tatili geçirmenizi temenni ediyorum. 


 

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK