Hayata Dair Alıntılar;

-->O gün öylesine geziniyordum Facebook’da... Bir baktım sevgili arkadaşım Uğur Batur bir yazı paylaşmış. Kendi mi yazdı, yoksa bir yerden mi alıp paylaştı bilinmez ama bu yazı beni tuttu, fırlattı. Hemen kendisini aradım, helallik istedim. Sonrasında biraz araştırdım ve yazı sahibi Cenk Kaan ÖRNEK çıktı. Ben yazının tamamını değil ama bazı bölümlerini paylaşacağım sizlerle bu hafta... Keyifle okumanızı arzu ederim...


Sevdiğin kadar yaşarsın bu hayatta.
Hayata sadece sevdiğin zamanlarda dokunursun. Toplu iğne bile batınca farklı acıtır sen severken. Severken insan yaşamaktan başka bir tat alır. Sevmediğin zamanlarda sadece nefes alırsın. Sanki emanet bedenini seveceğin zamanlara taşımak ister gibi zaman öldürürsün. Günler geçsin istersin, ama günler neden geçer bilmezsin. Sevmek hayatı anlamlı kılar.

Yaşama devam edebilmen için güvenmen gerekir.
Bazen sevgi, bazen güven önden gider. Sevginin önde gittiği zamanlarda, güvenebilmek için bahaneler uydurursun. Ufacık emarelerden bir dolu sonuç çıkarırsın. Güveni en olmadık yerlerde ve en olmadık zamanlarda hissedersin karşındakine.

Güven sadece 1 kez kaybedilir. 2. şansı hiçbir zaman vermez insana.
Sonrasında güven duymayan hep acabalar içinde kalır. Hangisi daha kötü, güvenip sonradan nasıl çirkin bir oyun içinde olduğunun farkına varmak mı, yoksa güvenmeyip hayatı kendine zehir etmek mi. Sanırım ikincisi daha kötü. İlkinin acısı sadece bir kere ve sonunda...

Sevdiklerime bana yalan söyleyecekleri konusunda hep güvenmişimdir. Sağ olsunlar beni hiç yalancı çıkarmadılar.

Hayata dair işte yukarıda yazılanlar... Yüreğine ve kalemine sağlık Cenk Kaan...

Her zaman seni üzecek birileri olacaktır, yapman gereken insanlara güvenmeye devam etmek, kime iki defa güveneceğine daha fazla dikkat etmektir.
“Gabriel García Márquez

Sevgiyle kalın,

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK