Bana ben olduğumu hatırlatan herşey;


Geçen sabah uyandım oğlumu ve eşimi gönderdikten sonra kendi etrafımda bir döndüm.
Dön baba dönelim oyunu gibi… Hatta başımız döner sonrasında kendimizi yere atardık. Hatta bir tur daha fazla dönmek için çaba bile sarfederdik. Nedense aklıma geldi. Bu defer ki dönüşüm bana ben olduğumu hatırlatan gerçeklere bakmaktı.
Derinlere dalmadan çıkıyorum huzurlarınızda. İnsan önce kim olduğunu bilecek, ne olduğunu bilecek, kendine önem ve değer verecek, neydim ne oldum demeyecek. Ona teslim edilen bu hayatı sindire sindire yaşayacak benim gözümde. Kırmadan, yıpratmadan, yormadan.
Çevremde olan biten herşeye dışardan seyirci kaldığım zamanlarda bana ben olduğumu hatırlatan herşeye kollarımı açıp tekrar sıkıca sarılıyorum. Şükrediyorum, dualar ediyorum.
Zaman o kadar çabuk akıp gidiyor ki bazen pişmanlıkların yerini hüzünler kapılıyor ve düşünüyoruz. “Zamanı geri alsaydık neleri yapardık neleri yapmazdık” İşte bu da hayatın bize bir cilvesi ve kattığı tecrübe değil de ne sizce?
Bir de bile bile lades türü… O zaman sonuçlarına katlan be kardeşim. Ah vah cümlelerini sil lugatından dökülmesin ağzından.  
Gülümseyerek yarınlara bakan günler hepimizin olsun.  Yüzünüzdeki sahte gülücükleri atmaya ne dersiniz? Deneyin üzerinizden bir yük daha gidecek. Dediğim gibi; Kim olduğunuzu hatırlatmak zorunda kalmasın kimse size.
Şimdi,aklınızdan “Ne oldu bu Neslihan’a ?” sorusunu sormadan siz düşünün. Bakın bakalım kendinize, çevrenize size siz olduğunuzu hatırlatan ne var diye…
Son olarak sevdiğim bir yazıyı paylaşacağım sizlerle ( Anonim )
İz bırakmaktan maksat, önemli olan hayatımızda ve bizim kesistiğimiz hayatlarda güzel, güzel olduğu kadar da anlamlı izler bırakmak. Güzel, anlamlı iz bırakan insan ya da kişiler varsa hayatımızda, aldığımız nefesin anlamı bile başkalaşır. Daha sıkı yapışırız yaşama. Bu insanları bırakmak istemeyiz. Hayatı bir bütün olarak her şeyini olduğu gibi kabul etmeli. Tıpkı, hani gök gürler, şimşekler çakar da arkasından, yağmur yağar ya peşinden…
İşte! Hayat böyle bir şey…CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK