Ciyakkk sıcakkkk...


İnsanlar bekler, durur yaz gelsin diye... Eee geldi de ne oldu? Hadi anlatın bakalım; Hayatınızda ne gibi farklılıklar oldu? Şimdi şikâyet yok! Ben sizlerin beklediği gibi dört gözle beklemedim yaz mevsimini. Ben şikâyet edebilirim.  Sevmiyorum nefes alamamayı, sevmiyorum sürekli klimalı ortamları, sevmiyorum ter kokan insanları, yazın hayatımıza dahil olan sivrisinekler ile savaşmayı falan, filan, fıstık işte...
Sağlık olsun, huzur olsun, daha ne olsun? Keyiflerimiz yerinde olsun dimi?
Geçen gün “Hayata beni yorma, eğlendir desem” beni dinler mi? diye twit attım. Üstelik bir de ekleme yaptım. “Dinlemiyorsan bu bir emirdir!”:-) Sonra daldım deryalarıma... Sürekli beni eğlendiren hayattan keyif alır mıydım diye?
Hayatın bize sunduğu şeyleri iyisiyle, kötüsüyle, hatta verdiğimiz doğru ya da yanlış kararlarla yaşıyoruz. İyi, kötü her birimiz bir yaşam mücadelesi veriyoruz. Bazılarımız yetinmeyi biliyor, bazılarımız ise daha fazla ne olabilirin peşinde... Kazandıkça doymayan, hep daha fazla arayışların içerisinde... Herkes açıkçası kendi gemisinin kaptanı... Bu mücadelenin içerisinde bizler için ya da sizler için önemli değerler ne? Neyin uğruna, neyi kaybetmeyi göze aldınız?
Her Şey Sende Gizli
Yerin seni çektiği kadar ağırsın, 
Kanatların çırpındığı kadar hafif... 
Kalbinin attığı kadar canlısın, 
Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç... 
Sevdiklerin kadar iyisin,
Nefret ettiklerin kadar kötü... 
Ne renk olursa olsun kaşın gözün, 
Karşındakinin gördüğüdür rengin... 
Yaşadıklarını kar sayma: 
Yaşadığın kadar yakınsın sonuna; ne kadar yaşarsan yaşa, 
Sevdiğin kadardır ömrün... 
Gülebildiğin kadar mutlusun. 
Üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin. 
Sakın bitti sanma her şeyi, 
Sevdiğin kadar sevileceksin. 
Can Yücel (Alıntı-Bir bölüm)
Birlikte olduğunuz, tanıdığınız insanların, dostlarınızın, arkadaşlarınızın değerini ne kadar biliyorsunuz, ne kadar farkındasınız?
(Anonim)
Dostluklarınız baki olsun...

Sevgiler,




CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK