Kavurmalı Yumurta Gerçeği...Güya yaklaşık on gün önce eşim demiş ki bana; “Babalar günü sabahı kavurmalı yumurta yap bana!”. Bir gün önce söylese, tamam hatırlarım ama on gün önce vallahi ve billahi hatırlamadım. Ne yalan söyleyeyim... Hatta dedim ki bir de üstüne “O ne Allah aşkına?”. Bildiğin kavurma dedi.  Benim bildiğim evet kavurma varda, o sabah yenir mi işte bunu algılayamadım. Bıraksalarmış beni gayet güzel vejetaryen olurmuşum. Öle etim geldi, tavuğum geldi, şöyle pişmiş olsun, böyle pişmiş olsun gibi hiçbir zaman aramadım. Hele ki kavurmalı yumurta…
“Sen ne anlarsın ağzının tadından?” diyenlerinizi duyar gibiyim. Ben ağzımın tadı için değil, karnım acıktığı zaman yemek yiyenlerdim! Taaa ki, Hipoglisemi olana kadar... Ailemden bana kalan miras. Bazılarınıza hanlar, hamamlar kalır, bana kalan bu J... Çok şükür, buna da şükür. Eskiden acıktığımda sadece yemek yiyen ben, şimdi ise, dediğim yaklaşık bir yıldır, düzenli olarak ara ve ana öğünlerimi kaçırmamaya çalışıyorum. Eee bazen insanlık hali sallamıyorum değil hani... İşte doktoruma buradan bir kanıt... J Sütten çıkmış ak kaşık gibi kurallara çok uyduğum söylenemez ama yine de olabildiğince uymaya çalışıyorum.
Ee durum böyleyken ben ne yapayım yemek tariflerini, pastayı, çöreği, keki, hepinizin sevdiği abur cuburları? Yasssak kardeşim, yassak! Bu yüzden mutfakla ilişkim sıfırın altında eksilere düştü.
Lafı kaynattım sanki. Ne oldu bizim kavurmalı yumurtaya? Onun yerine annem hemen yumurtalı ekmek yaptı. Eksik olan ne?  Yumurta var, sadece kavurma yok. Şimdi ben bunu temcit pilavı gibi bir yıl dinlerim Seko’dan...  Birde üstüne üstlük benim bildiğim kavurma değilmiş ya birde Seko’nun istediği, farklıymış... Bunu da öğrendim. Neyse benim düşündüğüm kavurmanın üstüne yumurtayı hiç yakıştıramamıştım zaten.
Babalar günü geçti. Seko’yu şaşırtmak için bile olsa bu hafta ki planlarımın içinde kavurmalı yumurta yapmak var.
Maksat muhabbet olsun, Seko’da bir yıl benim başımın etini yesin olsun varsın.
Ağzınızın tadı bozulmasın. En güzel tatlar damağınızda kalsın.
Keyifle kalın,


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK