Ne oluyor farkındamısınız?Kime ne zaman birşey sormaya kalksam aldığım cevaplar beni nedense tatmin etmiyor. Anlamıyorum. Anlamak mı istemiyorum acaba?  Çok düşündüm. Herkes o kadar hassas olmuş ki.  Çevresindekilere değil kendilerine küsmüşler adeta . Bilğiniz kabuklara çekilme misali.
Arkadan konuşmayı geçtim ona dedikodu deniyor halk dilinde… Millet nerdeyse ağzını kapatmış karnından konuşuyor. Soru soruyor cevabını da kendi veriyor. Normal hayat ta sanki sanal olmuş ve anomim kimlikler kol geziyor.
İletişim çağının öne çıktığı ve herkesin bastıra bastıra hatta altını çizdiği konu başlıkları bir o kadar önemsiz olmuş insanlar için. Ne yazık.
Herkes birbirine şüpheci gözlerle bakıyor, eskiden bir tebessüm, bir günaydın, bir iyi akşamlar görgü ve ahlak kuralları içinde yer alırken. Şimdilerde aman ha o bile yanlış olur modunda herkes.
Herkes inaçlarının dışında hareket eder olmuş. Aman ortama uyum sağlayalım modunda etliye sütlüye karışmayalım. Bırakın ölsünler, bırakın bitsinler bir boş vermişlik. Ne oluyor bizlereeee.
Hiç düşündünüz mü? Son zamanlarda birileri birşey anlatırken sürekli aman aman vur tahtaya modu. Ne tahtası ne taşı yaaa. Buna mı kaldı inançlarımız. doğrularımız, kişilğimiz…
Bildiğimizi bırakın görüdüğümüz şeyleri söylemekten savunmaktan aciz kalmışız. 
Vurdumduymazlık.
Bekleyelim ve görelim.
Evet bekleyelim ve görelim biz nereye gidiyoruz.
Ne oluyor farkındamısınız?
Yada
Farkında olanlar ne yapıyorlar?
Benim cevabım:
Anlamak istemiyor değil gerçekten anlamıyorum. Bil bilen varsa dinlemeye hazırım.

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK