Bahar Temizliği;


Sormayın ki ofisce bir işe kalkıştık. Ağlıyım mı yoksa güleyim mi bilemedim. Fakat ok yaydan çıkmıştı. Herşey sökülüyor,boyanıyor eşyalar taşınıyor ve hala ben masama sıkıca tutunmuş bir halde işlerimi yapmaya çalışıyordum.  Taki herşey senin yerinden başlayacaklar demelerine kadar. Hep kendimi son plana atmıştım.
Odamdan sorumlu devlet bakanı olarak eşyalarımı benim toplamam gerekti. Hadi markete gidilsin koliler gelsin. Gelen ne ki bisküvi kutuları. Sen çok yaşa Gökhan emi? Neyse Özhan Market beklenen ebatların üstünde depolarından bir boy kadar büyük olanları lütfetti bizlere.
Başladım toplamaya oysa ki ne kadar çok atacak şeyim varmış benim kıyamadığım. Rahmetli anneannemin toprağına nur yasın. Çok bağlıydı eşyalarına en ufak bir parçayı bile anısıyla anlatırdı. Dilleri olsada konuşsa derdi.
Bende kendimi öyle hissettim o an. Eşyaları kutuya koyarken her biri ile konuştum. Güzel bir sohbet oldu benim için. Tabi bu sohbetlerimin arasına zaman zaman ofisin çığlıkları girdi. Hadi Neslihan oyalanma. Ne ile oyalanıyorsam. Yaptığım şey eşyalarımı toplamak.
Özleyiş bu arada öyle güzel planlama yapmış ki kuşum etliye sütlüye değmeden sözde biz üç gün gibi bir sürede yerleşik düzene geçecektik. Ofisdeki hesap malesef çarşıya uymadı.
Ben bu yazımı tozun toprağın altında yazmaya çalışıyorum. Olsun bu da keyifli. Şartlar ne olursa olsun yazarım ben problem yok.
Beni avutan tek güzel kelime var “Bitince bak mis gibi olacak heryer” Sizler bu yazıyı okuduğunuzda bizler inşallah yerleşik düzene geçmiş oluruz. Pozitif düşün Neslihan pozitif.
Dışarıdaki bahar havasının göz kırpmaları anlayacağınız bizde lodos ve poyraz etkisi yarattı. Ofisin içersinde ordan oraya savrulduk.
Süper bir hafta sizin olsun,
Kalın sağlıcakla;

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK