Onca Şey...


Hayatta anlamaya çalıştığımız onca şey. Nedenler, ne içinler, davranışlar, söylemler, düşünceler ve daha niceleri...
Ne iş yapıyoruz da, ne iş yapıyorsunuz da; Bu kadar kendi kendinize konuşuyorsunuz..? Her zaman her şeye bir cevabım mutlaka var. Susmak, işime duyduğum saygımdandır. Muhatap almadığım ya da önemsemediğim den değil bu durum. Konuşmaksa; aynı dili konuşabildiğim insanlarla konuşmayı tercih ederim. Laf taşımak için, bana çanak tutanlarla değil.
162.sayı ile sizlere yine merhaba diyoruz bu hafta. Ben bile artık ipin ucunu kaçırdım. Her hafta kaçıncı sayıyı çıkarıyoruz? diye sorar oldum. Biz yaptığımız işi severek yapanlardanız, şikâyet ederek yapanlardan değil. Kimsenin ne yaptığı değil, işini ne kadar iyi yaptığıdır bizim için önemli olan. Kıskançlık değil, bizde örnek alma durumu vardır.
Çevremizde ne olup biteni bilir, ne konuşulduğunu bilir, ona göre hareket ederiz. Kısaca taraflı değil, tarafsız bir takım ve yayın olmayı tercih ederiz. Kimsenin arkasından değil, yüzüne konuşuruz.
Onca şeye rağmen, bu böyle gelmiş böyle gider. Sizlerde bu yazıyı okurken “Acaba Neslihan’ı kim kızdırdı?” diye birbirinize sorar durursunuz. Onlar kendilerini çok iyi bilir, bende onları. Merak etmeyin kimler olduğunu, çünkü ben konuşuyorum diyecek kadar ortaya çıkıp kendilerini gösterecek kadar cesaretleri yoktur onların.
Bu aralar Weekly’ye o kadar çok sallayan duydum ki ( Kusura bakmayın tabirime); Baskı adedi, abone sayısı, dağıtım mecrası, satış adetleri ile ilgilenenlere bu yazım... Kulaktan dolma hikâyeler ile şehir efsanesi yaratmaya çalışmayın!
 75 milyon Türkiye nüfusunda. Tüm yerel ve ulusal basınların (Gazete, dergi v.s ) toplam tirajı 4.500.000 adedi geçmezken, sen kimle neyi tartışıyorsun? Geriye kalan ne? Hadi “erişimden” bahsedelim. Bedava dağıt. Ben DAĞITMAM. Sosyal Medya’da ki erişim sayından bahset bana. Bugün herkes internetten okuyor her şeyi... Sadece Milliyet Gazetesi 1.000.000 adet hit alıyor. Şimdi Milliyet okunan bir mecra mı yoksa değil mi? Siz karar verin...
9 Ocak 2009 yılından beri Weekly yayın hayatına hem basılı, hem dijital olarak başladı. Daha hiç biriniz (Weekly’yi kendine rakip sananlara) Sosyal Medya’da değilken Weekly vardı.  İşte o günden bu güne erişim sayısı (4-Şubat-2012) tarihine göre 2.000.505 ‘dir. 161.sayının ziyaretçi sayısı da 55.044’dür. Bursa’da hangi mecra bu oranları yakalamış sorarım..?
Arzu eden bana ulaşabilir, kullanıcı adı ve şifre ile bu verilere günlük hatta saatlik dahi ulaşabilir. Daha ne deyim, her şey ortada...
Sağlıcakla kalın.

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK