Kadın olmak…


Bazen kendimle dalga geçer dururum. Yanlış mı doğmuşum diye J. Geçtiğimiz günlerde Home TV’ye takıldım. Programda kadınlar kendilerinden geçercesine büyük bir keyifle yemek yapıyor, hatta tadarlarken kendilerinden geçiyorlardı. Bir an Nesli bu bir terapi olsa gerek dedim. O kadar pratik, o kadar doğallardı ki, bir o kadar da yaptıkları işten keyif alıyorlardı. Sonuçta kamera karşısındaydılar ama enerjilerini bize o kadar iyi yansıtıyor ve yaptıkları yemekleri bizlere beğendirmekten ziyade; insanın içinde o anda fırlayıp mutfağa koşup yemek yapma hissi oluşturuyorlardı. Annemi şimdi daha iyi anlıyorum. Sürekli bana o lazım, bu lazım deyip duruyor son zamanlarda. Bende bir o kadar yemesini ve seyretmesini sevenlerdenim. Yemek yapmayı bilmediğimden değil bu sözler… Tabi ki biliyorum ama birde severek yapmak var tabi. 
İnandığım ve hep dediğim bir şey var; bir insan ne yapıyorsa yapsın kesinlikle severek yapmalı, keyif almalı. Zoraki yaptığınız hiçbir şeyin ne size, ne bir başkasına faydası olmuyor inanın. Benim bazen yemeklerin dibini tutturduğum gibi. J Kötü değilim, aç bırakmam korkmayın! Öyle çok dışarıda yemek yemeyi seven biride değilim ayrıca...
Benden size bir duyuru, paylaşmak istedim… ( Geri sayım başladı.)
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da proje kapsamında ’’İş Kadını ile Güçlü bir Türkiye'ye Ulaşmak’’ vizyonuyla yola çıkan BUİKAD, tüm kadınlara iş yaşamlarının her kesiminde var oluşlarını sağlamak, rol modellerle motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla III. İş Yaşamında Başarılı Kadın ödüllerini gerçekleştiriyor.
9 Mart 2012 Cuma akşamı Almira Otel'de Kent Meydanı AVM sponsorluğunda düzenlenecek ödül töreni ile ekonomiden, sosyal hayata birçok alanda örnek teşkil eden ve başarıya yürüyen Bursa’nın Başarılı İş Kadınları ödüllendirilecek. Her türlü bilgiye www.buikad.org adresinden ulaşabilirsiniz.
Kadın birçok rolü aynı anda üstenebiliyor. Aynı anda anne olabiliyor, eş olabiliyor, evlat olabiliyor ve iş kadını olabiliyor. Ve bu rollerin hiçbirine ara vermeden tüm rolleri üstlenebiliyor. Bu bence kadına, Allah tarafından verilmiş bir lütuftur.
“Selma Çetinkaya Türker”
Haftaya görüşmek üzere,
Sevgiler,

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK