Sorgulamak


Dalıp düşünüyorum. Denize dalmak gibi değil bu durum. O derinliklerde güzellikler var. Benim daldığım yer ise düşünce deryası. Sorguluyor beyin... Hesap kitap işleri değil bunlar. Doğrularınızın ile gözlemlerinizin çarpışması durumu. Ee yaptım bunu ne oldu, ne kazadım, ne kaybettim? Kazanç da yok, kayıp da... Sadece arınma var. Farkındalık var.
Yani çevremde ne olup bitiyorsa, kim ne diyorsa, kim ne düşünüyorsa sizlerin ya da benim hakkımda inanın bilmem gerekeni kadarını biliyorum. Ama asla birşeyleri malzeme yada meze yapmayı seven biri olmadım. Hep kendimi şöyle rahatlattım. Gelen bir sözü cam bardağı gibi düşünün duvara atarsanız ne olur? Tuz ve buz. Süpürürsünüz ve hoop çöpe... İşte bana gelen bazı gereksiz söylemler yayılma dalgasına değilde, malesef çöpe gidiyor. Üzgünüm bazı kişilerin benden istediklerini veremediğim için. Yanlış kişiyim ben bu tip insanlar için...
Hadi bir oyun oynalım sizlerle; Satranç
Hayatın adı : Satranç (olsun)
Karşımdaki insanın daha önceki oyunlarını analiz ederek, bu sefer oyunu farklı kurmak adına yeni bir strateji ile oyuna başlayalım. Bu oyun kısa da olabilir uzunda. Hamleler başladığında, mutlak suretle bu oyunun bir galibi olacaktır değil mi?
Şah & Mat
Ne kadar severiz bu kelimeyi oyunun dışında bile günlük hayatta galibiyetin haykırışı gibi. Oyun bitti. Biri zekasını iyi kullandı. Diğeri gerizekalımı oldu şimdi?
Sonuç :
Satranç taşlarını topladık ve hepsini bir kutuya koyduk. Kaldırdık.
Ne oldu bizim şah matımıza nerdeler şimdi?

CONVERSATION

1 yorum:

  1. insanlara hep daha. fazlasini verseniz dahi hep sah mat ama kim sah ya da mat.. Ben artik insanlari mutlu etme cabasindan cikiyorum cunku: kimseye yaranilmaz hep ver, hep ver, hep yap bir kez sordularmi ya hep sen kosarsin,ugrasirsin senin bizden istegin ne ya da beklentin ne! cevap; hep sen ver otesi yok, sorgusu yok belki biz boyle alistirdik cevremizi, belki hata hep vermekte.. Ama sunu iyi ogrendim sonu yok, mantigi yok alistirmisiz beklenenin uzerin de olmalari kendimizin hatasi. Yogun bakimda iken cok dusundum hayat canimizden, sevdiklerimizden ote degil. Var olusumuzun sebebleri sevdiklerimiz. Yok olus sebebimiz ise cevremiz.. Once senin sagligin canin, sonra ailen ve en son cevre.. ispat ise Kendi suanadek basardiklarin otesi bos.. kisacasi sen SAH sin... matlar zaten seni cekemeyendir..

    YanıtlaSil

YUKARI
ÇIK