Parlayan yıldız...


Otururduk balkonda yaz akşamları... Anneannem bana meyve soyar ve yıldızları saydırırdı. Aslında bu arada amaç; yıldızları saydırmak değil, benle sohbet etmekti. “Yıldız kaydı dilek tut derdi.” Neden? derdim, “Ne istiyorsan olur” derdi. Aslında bu ikimizin arasında, oynadığımız bir oyundu. Büyüdükce anladım... Toğrağına nur yağsın mekanı cennet olsun. Şimdi oğlum Mükü’yü özlediğinde, (anneannem ) gök yüzüne bak diyorum, orada parlayan bir yıldız var o da Mükü. Sadece o yıldız gök yüzünde parlıyor diyorum. Bazen beni çağırıyor Tuvan ve “anne bak Mükü geldi, bana parlıyor” diyor. Şimdi bu da bizim oyunumuz oldu.
Bende o zamanlar hep dilek dilerdim bana parlayan  kayıp giden yıldızlara... Tutamaz söylerdim dileğimi. Hep dileklerim gerçekleşti. Bunun mimarı ise sevgili Mükü’mdü. Yıllar geçti büyüyünce yıldızların kaymasından dileklerin gerçekleşmediğini anladığım gün bu oyun benim için bitti. Sadece parlayan yıldızların adı Mükü olarak kaldı bende. 
Yeni bir yıla girmeye hazırlanırken sizlerden tek bir ricam olacak. Yakınınızda yada uzağınızda olsun hiç farketmez. Sadece çocukların dileklerine rehber olun aynı Mükü’mün bana yaptığı gibi.
Yapın ya da yaptırın ama dile getirmeyin. Reklam kokan hareketler olmasın bunlar. Güzel söylüyorsun Neslihan ama ne yapalım diyenlerdenseniz işte size bir kaç parlayan yıldız.
·    Kent Meydanı AVM tarafından “Yılbaşında Bütün Kalpler Van İçin Atıyor” projesi kapsamında; Bursa’nın ünlü ve başarılı 12 mimarının tasarladığı yılbaşı ağaçlarının altına gönlünüzden ne koparsa bırakabilirsiniz. Ağaçların altına bırakılacak hediyeler, Van’daki çocuklara yeni yıl hediyesi olarak gönderilecek.
·       2012 yılı ihtiyaç sahibi çocuklar için mutluluk getiriyor, tuttukları dilekleri gerçek kılıyor, yepyeni bir yılda taptaze umutlarla kalplerini donatıyor.  Korupark ve Zafer Plaza Alışveriş Merkezleri’nde bulunan çam ağaçlarında, ihtiyaç sahibi çocukların dilekleri, onları gerçek kılacak gönüllüleri bekliyor. İhtiyaç sahibi çocukların kırtasiye malzemelerinden, kitap setine, polis arabasından, kırmızı ponponlu elbiseye kadar çeşitli dilekleri ziyaretçiler tarafından gerçekleştirilecek.
·       Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneğine (LÖDER) asla yardımlarınızı esirgemeyin. Hasta küçüklerimize ailelerine moral verebilmek adına yanlarında olabilirsiniz. Bu konuda fazla acıtasyon yapmak istemiyorum ama yüreğimden gelen sesi sizle paylaşmak istedim. Bilgi almak için Veteriner Arzu Burcu ile iletişime geçebilirsiniz.(Tel: 02242331778)

Haydi,çevremize,çalıştığımız yerdeki arkadaşlara,konu komşuya haber verelim ve bu yılbaşında da küçüklerimizi mutlu edelim...

Sizde parlayan bir yıldız olabilirsiniz.Varın kalın sağlıcakla,
CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK