Nereye kadar ?

Sosyal ağlarda takıldık kaldık. Örümcek ağı gibi oldu, bizde sinek misali yakalandık. İlk başlarda zevk alan ben için bile, şimdilerde sabah haberlerine döndü sosyal ağlar benim için. Millet veriyor veriştiriyor kardeşim. Kabaca giydiriyor. Beğendim, beğenmedim yorumlarını anlıyorum öz eleştirilere açığım. Hatta sesimizi duyuralım. Gündemi yakalayalım. Hatta oluşturalım.
Belden aşağıya ne oluyor anlamıyorum. İsim verip polemik yaratmak değil amacım. İsmi lazım değil... Fakat Türkiye’ye mal olmuş bir vatandaşsan sen eğer, dur be kardeşim önce kendine bir bak. Klavye efeliğin kime? Seda Sayan; Geçmişi beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Kendisini takdir ediyorum. Geçmişine sahip çıkan dimdik ayakta duran insanlara hayranım. Geçmişi yaşamamış olarak kabul edebilir misiniz? Silebilir misiniz? Unutabilir misiniz? Varsa hatalarımız bunun acısını ve ağırlığını kim taşır tabii ki biz... Bazılarına da bu durum eğlencelik sakız olur, patlatır durur. Gün olur devran döner be adam...
Kadınlık iç güdüm değil bu yazımın dili. Sadece ahlaksız insanlara hitap şeklim olarak algılayın lütfen. Hadise, Acun, Seda Sayan, Ayşe Arman ve daha niceleri nasibini aldı bu zattan. Bazen susmak iyidir. Muhatap olma derler, ama yok sustukça bu sazı aldı eline...
Yazık be yazık! Bu isimler neler yaptı toplum için? Sen ne yaptın? Kayboldun sonra ajitasyonla çıktın, Van Depremi ile duydum seni. Ama sırf seni değil, tüm Türkiye’yi duydum! Öncesinde yıllar önce neredeydin? Burs mu veriyorsun? Dile getirme. Yardım mı ediyorsun? Konuşma. İyi bir işler çıkarda, biz seni takdir edelim. Böyle bir yazıyı da inanarak senin için yazalım yada yazsınlar.
Bazen okumuş olmak da çok anlam taşımıyor hani, aslından en önemli şey “İNSAN” olabilmek.
Kalın sağlıcakla içim dolmuştu boşaldı, ister takip edin ister etmeyin ama bu sosyal ağlarda çok güzel paylaşımlarda oluyor. İşte önemli olan; Bu hayata ne gözle baktığınız. Ne arıyorsanız onu buluyorsunuz. Ne bekliyorsanız hayat size onu sunuyor. İyisiyle ya da kötüsüyle.
CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK