İçimden gelen


Depresif bir moda bürünmek istemiyorum ama, hepinizinde şahit olduğu pek de iç acıcı olaylar yaşamadık son dönemde. Oldu bitti artık düşünme bak sende işine diyemiyeceğim kadar koca koca dalgalar var. Sörf yapıyor gibiyim. Dalgaların altından geçiyor dalgalara paralel kayıyorum. Heyecanlarımın hepsi mutluluktan değil hüzünden olmaya başladı sanki.
Çaresiz kalıp sadece izleyici olarak kalmak bile yoruyor insanı ben bunu anladım. Bir kere daha anladım haksızlık yazmıyor benim kitabımda. 
Son zamanlarda Ülkemizin üzerinde gezen kara bulutların dağılması için sadece dua ediyorum. Lütfen sizde doğruluk ve dürüstlük adına insanlık için dualarınızı esirgemeyin.
Eee hal böyle olunca yedik,içtik, gezdik, aldık, giydik olmuyor tabi bende. Nasıl bir merhaba yazısı bu bende anlamadım ama olsun varsın. Söylesem kim dinler? Bu yüzden yazıyorum. Söz uçar yazı kalır dememişler mi ? Tabi bu arada hayat devam ediyor arkadaşlar etmelide. Buna karşı asla değilim. Fakat yapım gereği sadece ben böyleyim demem yeterli herhalde.
Kıssadan Hisse;
Bir adam, oğlu ile ormanda yürüyüş yapıyor. Birden çocuk takılıp düşüyor ve canı yanıp “Ahhhh” diye bağırıyor.
İlerideki dağın tepesinden “Ahhhh” diye bir ses geri geliyor. Çocuk şaşırıyor. Merak ediyor ve “Sen kimsin” diye bağırıyor. “Sen kimsin” diye cevap geliyor dağdan..Çocuk kızıyor. “Sen bir korkaksın” diye bağırıyor.
Dağdan gelen ses “Sen bir korkaksın” diye cevap veriyor.
Çocuk babasına dönüp “Ne oluyor böyle?” diye soruyor.
“Oğlum” diyor adam, “Dinle ve öğren!”
Dağa dönüp “Seni seviyorum” diye bağırıyor. Gelen cevap “Seni seviyorum“
oluyor. Baba tekrar bağırıyor, “Sen bir harikasın..” Gelen cevap “Sen bir harikasın..”
Oğlan çok şaşırıyor, ama ne olduğunu gene anlayamıyor. Babası anlatıyor..
“İnsanlar buna ‘Yankı’ derler, ama aslında o ‘Yaşam’dır. Yaşam daima sana senin verdiklerini geri verir. Yaşam davranışlarımızın aynasıdır. Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sev! Daha fazla şefkat istediğinde, daha şefkatli ol!. Saygı istiyorsan insanlara daha çok saygı duy. İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan, sen sabırlı olmayı öğren. Bu kural yaşamımızın bir parçasıdır, herkes için her zaman geçerlidir.Yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarımızın bir aynada yansımasıdır..”


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK