Hey gidi günler


Bundan yaklaşık iki yıl önce çok sevdiğim bir arkadaşım beni, Evita Bujiteri’nin sahibi ile tanıştırmıştı. Sevgili Ahmet ve çok şeker eşi Türkan Gönenç. Mağazalarında servis elemanlarına çok önem veren çifte her gördüğümde şu soruyu sorar oldum. Nerden buluyorsunuz hem akıllı,  hem prezantable ve bir o kadar güler yüzlü elemanları. Banada bulun dedim ne yapacaksam. :-)
İşte tam o sırada kapıdan biri girdi. Kahve içiyordum işte o an tıkandım diyebilirim. “Tamam o iş hallodu” diyen bir ses. “Yuh! Ahmet şimdi birde erkek eleman mı aldın, nasıl oluyor bu ? “ dedim. Tabi benim bu tepkime Ahmet bastı kahkahayı. Yok be Neslii o benim yeğenim dedi. Türkan halası olur.
Nerelerdeydi? Nereden çıktı? Neden görmedik hiç? gibi yorumlarda bulundum. Tabi hemen sorgu amiri tipine büründüm. Gel bakalım ablacım senle biraz sohbet edelim dedim. Ne yaparsın ?
“Basketbol oynuyorum boş zamanlarımda enişteme ve halama yardım ediyorum” dedi. Konu konuyu açtı, sohbet edildi, hayata dair hedefler konuşuldu. Evet yaklaşık 2 yıldır Serkan’la beraber, arzu ettiği yolda emin adımlarla ilerledik. Yazı yazmak istiyorum dedi, yazı yazdı. Özel çekimlere imza attı. Özel davetlere ve açılışlara katıldık. Bu arada bütün bunları yaparken basketbol hayatından asla ödün vermedi. O dönem takımını da şampiyonuğa taşıdı. Şimdi Boluspor Basketbol takımında oynuyor.
Bu yazı Serkan birinci oldu diye hava atmak için yazılmış bir yazı asla değil. Her zaman o benim yanımda ol dediği sürece, benim onun yanında olacağımın kanıtı. Bunu kendisi ve ailesi çok iyi biliyor.
Bana neler için söz verdiğini, sizlere buradan tabiki yazamayacağım. Verdiği sözleri yerine getiren, doğruluğu ve dürüstlüğünden ödün vermeyeceğine emin olduğum, örnek bir genç diyebilirim sizlere... Yarışma ertesi, soluğu yanımızda alıp, o gün ki Armani Collezzioni açılışında bile bizimle beraber olan, “Bugüne kadar siz bana destek verdiniz, şimdi sıra bende” diyen kardeşime, bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.
Beni mutluluktan ağlattın. Hak ettiğin değeri göreceğine ve daha bir çok başarına şahit olacağıma eminim!
Yolun açık olsun kardeşim...CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK