“Face to Face with İstanbul” Merve Hasman


Düşünüyordum, paylaşmak istedim. Bu hafta sanata dair yazmak istiyorum. Kaçınız sergi geziyorsunuz? Kaçınız sanatın hangi dalıyla ilgileniyorsunuz? Kaçınızın sanatın her hangi bir dalını hobi olarak hayatınıza dahil ettiniz? En son ne zaman bir sergiyi ziyaret ettiniz.
Lütfen sizde düşünün.
“Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.”
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Atam;ne güzel sözler söylemiş sanat üzerine…
Ben kendi adıma ve yaptığım işler adına sanat adına atılan tüm adımları sonuna kadar destekliyorum. 2 Aralık’da Merve Hasman geliyor Bursa’ya. “Face to Face with İstanbul” adlı sergisi ile. Kurgusu beni çok etkiledi gözlerini bağlıyor ve gelen sesleri takip ederek basıyor deklanşöre ve ortaya birbirinden güzel fotoğraflar çıkıyor. Ayna üzerine bu çalışmalar geçiriliyor. Sesin resmi, aynaya yansıması ve daha niceleri…
 Hasman fotoğrafları için;
 “Sanırım İstanbul muhteşem bir ilham kaynağı bütün sanatçılar için. Her köşesinde belki de genel hayatımızda dikkat etmediğimiz fakat detaylarda gizli tarihiyle, boğazdaki trafiğiyle ve hiç bitmeyen aşk hikayeleriyle her gün yeni bir 'ben' keşfedebildiğim bir yer İstanbul. Sergiye katılanlar sadece gözleri ile değil, bütün duyularıyla fotoğraflara bakabildikleri zaman sanırım çok daha farklı bir hisle ayrılmış olacaklar oradan.” diyor.
Meraklısına;
Kent Meydanı AVM 2 Aralık'tan itibaren Merve Hasman'ın “Face to Face with İstanbul” sergisine ev sahipliği yapacak. Hasman'ın İstanbul fotoğraflarından oluşan sergisi Kent Meydanı AVM Sanat Galerisi'nde 16 Aralık tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. Serginin kokteyli de 2 Aralık günü saat 17.00'de yapılacak. Serginin curatorlüğünü Bennu Gerede üstlenirken sergi açılışında Bennu Gerede ve Merve Hasman sanatseverler ile bulaşacak.

Son söz;
Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK