Hayatın İçinden


Bu hafta güzel şeylerden bahsedecektim o niyetle oturdum bilgisayarımın başına. Neler oluyor hayatta, neler yapıyoruz, nereye yetişmeye çalışıyoruz derken yine bazı konulara kayıtsız kalamadığımı gördüm.
07 Ekim 2011 tarihli Haber Türk gazetenin manşet haberi aklıma geldi ve haberin fotoğrafını gördüğüm andan itibarende zaten gözümün önünden gitmedi.
Kadına Şiddette Son Nokta
Evet, çok eleştirildi bu haberin manşete alınması bu kadar net mi olmalıydı bu fotoğraf. Neyi görmemeye çalışıyorsunuz neyin üstünü kapayalım dercesine bence çok doğru bir yayıncılık yaptı Haber Türk. Görün artık dedi. Bakın neler oluyor hayatta. O haberi okuyan herkesin içi acıdı, üzüldü. Belki de unuttuğu yada unutmaya çalıştığı acıları tekrar hissetti.
Ne olacak peki kim dur diyecek bu duruma... Sığınma evleri, evet kimlik değiştirme, şehir değiştirme çözümü buldunuz. Peki bu şerefsiz insanlar için ne düşünüyorsunuz bunu merak ediyorum. Bence alın onları bir yere kapatın. Yada onları kazanmaya çalışın. Ne biliyim aslında yazacak o kada çok şey var ki ama icraata kim geçirecek.  İşte bunu bilmiyorum.
Hakkımızı hellal ettik gönderdik. Burada bulamadığın huzuru ve mutluluğu bul dedik. Zalim değil artık katil koca kodese. Üç öğün yemeği önünde paşalar gibi devletimiz tarafından bakılacak. Vicdan azabı çekse zaten yapmazdı demek geliyor, idam mı edelim. İnsan hakları! İnsan hakları nerede peki? Giden gitti şimdi kalanı mı koruyalım diyecek bize? Ne olacak? Müebbet... Tamam anladık, anlamaya çalıyoruz ve BEN HALA ANLAMIYORUM!
Sihirli bir değnek olsa da değdirsem Dünya’ya; şiddet,terör yüreğimizi yakan haberler olmasa ve bütün dünya buna inansa, bu dileklerim gerçek olsa.
EĞİTİM ŞART diyorum ve bu haftayı bitiriyorum.
SevgilerCONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK