Yeni heyecan... Mutlu bekleyiş


Evet doğum sancılarım başladı. :-) Uykusuz geceler, pozitif enerjilerin havada dans etmeleri, hayata gözünü açmaya hazırlanan yeni çocuğum, çocuğumuz “Freemag”
Sosyal ağlar ve medya üzerine kurulan bir portal Freemag; sadece bloggerların dünyası. Özgürlüğün ve özgür ifadenin varlığını yansıtan tek gerçek saha. İster anonim ister kimlik hiç fark etmez her kimse ne yaşıyorsa, ne paylaşmak istiyorsa burada. Kopyacılık değil, bugün bir çok yayın organı onlardan feyz alarak size sayfalar hazırlıyor. Blogger dünyasına dalarak değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak.
 Her gün kahvemize, sabahlarımıza, güne başlarken bize eşlik eden gazetelerimizden bile daha renkli, daha farkında, daha tarafsız, daha bilgi dolu bir yaşam. Haber ajanslarından gelen haber doğrultusunda yayınlanan gazetelerimizin artık bir, üç, beş ve spor sayfalarını biliyoruz. Hepsinde aynı… Magazin gündemi ise malumunuz, al haberi takla attır ver gitsin. Başlık ve yorumlama farkı ya da önce benden çıktı demek için çaba. Yapılan işi asla küçümsemiyorum sakın yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim. Fakat sosyal medya maalesef ki bizlere vermiş olduğu verilerde gazete satışlarını geçmiş durumda.
Sosyal ağlar içerisinde Twitter’dan artık bir ertesi günün haber başlıklarını zaten görmeye başladık. Orada bir sesleniş var, tamam işte gündem oluştu diyoruz. Taraflı yada tarafsız hodri meydan bir durum söz konusu. Bu arada gazetelerde ki köşe yazarlarının sosyal medyadaki yükselişleri ve okuyucularında paylaşım sayıları bize bu durumu çok net anlamamıza yardımcı oluyor. Şahsi fikrim, artık gazete kimliği ve o kimliğin altında bulunan köşe yazarları daha çok ön planda. Bu durum da gazete satışlarına yansıyor. Geçmişten bu günümüze baktığımızda ise yükselen yeni trend sosyal ağlar…
Hepimiz buna şahidiz...
Sosyal ağlarda yapılan paylaşımlar, eleştiriler, beğeniler artık birçok işitsel, görsel ve yazılı basına malzeme oluşturmakta.
İstatistik raporlama sisteminde ise marka, kurum hatta şahıslara bile yönelik anlık rapor alma özgürlüğünüz söz konusu. Sosyal ağlarda yada medyada vermiş olduğunuz reklamın erişiminin ölçülebilir olması bile bence çok büyük bir ayrıcalık.
Sosyal ağlarda ve medyada var olan markaların pazar payında ki büyüme oranlarına bir göz atın derim.
Anı kaçırmayın hayatın içinde olun.
Sevgiler.


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK