Hayatı kolaylaştırmanın yolları


Bazen daha fazla hayatımı nasıl kolaylaştırabilirim diye düşünmüyor diyelim. Mesela otelde yaşamak fikri herzaman hoşuma gidiyor. Hayal ediyorum. Ne güzel alışveriş yapmak yok, evde şu eksik alınacak diye elinize liste tutuşturan yok, aaa ampül patlamış hadi bakalım kim değiştirecek derdi yok. Çamaşır yıkama, ütü yok. Hahahah koptum yine aldım başımı gidiyorum. Hayal kurmak güzel dostlar. Bunları yazarken bile inanın kahkaha atıyorum. Yaşamış kadar oluyorum. Peki ben bütün bunları hayal ederken evimden iki gün uzaklaşınca evimi özlüyorum. İnsanın evi gibisi yok kelimesini sizler gibi bende dile çok getiriyorum. Ama birgün otelde yaşamaya karar verirsek ailecek o zaman uzaklaştığımda ne diyeceğim acaba? Otel odam gibisi yokk hahahhaha. Uymadı daha güzel bir cümle bulmalıyım.

Yada hepsine bir çizik atayım tatlı cadı olayım. Burnumu semantha gibi oynattığım zaman hepinize faydam dokunur. Nasıl ama ? İhtiyacı olan herkese yetişebilirim gibi geldi.

Gerçek hayata döndüm tamam endişelenmeyin. Ayaklarım yere basıyor. Geçenlerde bir arkadaşım bana bir mail attı. Genelde size yazdıklarımı hep yakın cevremde dile getirdiğim için bak Nesli sana uygun neler buldum. Bende bu maili saklamıştım zamanı gelmiş yani sizle paylaşmanın.

Hadi eğlenelim biraz. 

Usta bir ahçıyım parmaklarım güvende
Ananas soymak hiç bu kadar kolay olmamıştı
Geri dönüşüme varız

Artık çocuğunuza uçak geliyor diye kandırmaya gerek kalmadı

ikisi bir arada

Tavayı az yağla demek bu olsa gerek

Bir yumurta bile kırmasını bilmeyen erkeklere

Parmaklarınla yemek yemek serbest

Çocuklar müjde spagetti yemek daha kolay

Bir elde çift marifet

Hala sofra düzeni bilmeyenlere minik kopya
Erkekler! Mangal maşasına gerek kalmadı

Artık bende et pişirmeyi becerebileeğim

Carpe Diem tam benlikk

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK