Bir “an” gelir...


Sessizlik çöker, yazarsınız silersiniz, yazarsınız karalarsınız. Zorunlu hissedersiniz yapmalıymışım, hadi gayret der iteklersiniz.
Anlamam… Anlam veremem... Dışarıdan ne kadar soğuk, burnu havalarda, kendini beğenmiş bla bla bla... Kime göre öyleyim ya da kimilerine göre... Bu düşünceler benim ne kadar umurumda olabilir. Ne kadar sevimli gözükebilirim her birinize. Belki de sizler benim için öylesiniz… Herkese yapmacık mı olmam gerek diye düşünüyorum. Benim dünyam çok geniş değil, sadece hayallerim geniş. Kendi dünyam, mutluluklarım ve hüzünlerim benimle, sevdiklerim, değerlilerim yanımda.
Korkuyorum yapmacıklıktan, dürüstlükten sapan, samimiyetine güven duymaya çalıştığım insanlardan. Bu meslek her gün beni şaşırtmaya devam ediyor.
Dedikodumu yapmak neden, niçin? Sohbet etmek için masaya meze mi lazım? Bu kadar mı bakış açımız? Acıtmamak lazım diye düşünüyorum canları, canlarımızı… Durup aynada bakmak lazım, düşünmek lazım...
Bakıyorum hep birilerinin arkasından konuşan insanların hayatına... İşte o zaman diyorum ki dön de bir kendine bak seni kim ne yapsın. Tabi içimden… Düşüncelerimi çok dışa vurabilen bir insan değilim, olmadım, olamadım., OLMAYACAĞIM.
Amannnnn biz mi ya da ben mi düzelteceğim bu durumları. Diyorum ve dedim bitti! Takılın kafanıza göre yaşayın. ACITMAYIN KİMSEYİ!
Okullar açıldı. Yeni eğitim ve öğretim yılında miniklerimize başarılar dilemek istedim. İçimden geldi… İnanın pırıl pırıl bir gençlik geliyor, yeni nesil beni çok heyecanlandırıyor. Güzel bireyler yetişmeli bu topluma. Dürüst, güvenilir, ne istediğini bilen ve kendini ifade edebilen bireyler… Şansları ve bahtları süper olsun.
Bu arada;

KitapAğacı.org
@kitapagaciorg Türkiye
Kitap bağışlamak isteyenlerle kitaba gereksinimi olanları buluşturmak için 2009 yılında kurulmuş olan ve gönüllülerce yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi...
http://www.kitapagaci.org/

Lütfen destek olun. Eğer bir twitter kullanıcısı iseniz mutlaka takibe alın. Bazı gereksiz kişileri takip etmekten iyidir. J

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK