Bildiğin...Neden üç nokta? “Birine göre adaletli olan şey, diğerine göre haksızlıktır; birine göre güzel olan, diğerine göre çirkindir; birine göre bilgelik olan, diğerine göre çılgınlıktır.”
Ralph Waldo Emerson.

Bizler genelde yazmaya başladığımızda o anki ruh durumumuzu yansıtırız. Üç gün sonra aaa ben ne yazmışım diye geri dönüp baktığınızda gülüp geçeriz. Bu yazımda mutlaka benim için öyle olacak.
Bazen yardımlaşmak insanlar arasında menfaat ve çıkar ilişkileri olarak dışarı yansıyormuş bunu da yeni öğrendim. Yardımın ne çıkarı olur anlamadım ben. Bazen iyi niyetimin kötüye kullandığını hissettiğim anlar oluyor.

Önce yanlış anlaşılmaktan dolayı biraz hüzünlenir sonrasında kendime gelirim. Kızgınlığım kendimedir aslında. İyilik yap kötülük bul iyi mi? Yok kardeşim yok  artık ben bunlara prim vermeyeceğim. Her horoz kendi çöplüğünde ötsün.
 Gündemimde ne var? 
Pet şişeler zehirden beter!
Pet şise, damacana su olayı ile ilgili geçtiğimiz hafta Fatih Altaylı’nın 11 Eylül’de yazmış olduğu http://www.haberturk.com/saglik/haber/668325-pet-siselerden-kurtulun yazıdan sonra bir kal geldi bana. Soruyorum, sorguluyorum izliyorum bütün cevaplar Fatih Altaylı’nın yazısını doğruluyor da. Bu güne kadar içtiğimiz suların bize geri dönüşümü nasıl olacak ve bunun hesabını kim nasıl verecek. Hala daha su firmalarından bize servis edilmiş bir bültende yok. Bu konuda ayrıca şaşkınım.
Altaylı'ya doktorun cevabı ise hiç iç açıcı olmadı… (Alıntı )
"Keşke zehirli olsa. Panzehiri olur, ilacı olur. Bunlar zehirden beter. Son yıllarda kanser olaylarında büyük patlama yaşanıyor. Çok ileri yaşlarda ortaya çıkması gereken bazı kanser türleri, çok erken yaşlarda görünür oldu. Yaşlılarda görülecek lenformalar, gencecik insanlarda peydahlanıyor. Kemik kanserleri, kemik iliği tümörleri sık sık karşımıza çıkıyor. Pet şişeler her şeyden daha kanserojen. Medeni ülkeler giderek daha az kullanıyor. Pet şişlerdeki sular 2 haftadan uzun süre şişede kaldığı zaman, şişenin içindeki zararlı maddeleri çözüyor ve suya karışmasına neden oluyor. Bunlar hücre yapılarına çok ağır zararlar veriyorlar. Her gün yavaş yavaş bozuyorlar.
Eğer iki haftalıktan yeniyse içebilirsiniz ancak iki haftalıktan eskiyse sakın içmeyin"
Sevgiyle, huzurla, mutlulukla kalın...

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK