Ne yapıyormuşsuz


Bazı şarkı sözlerini beğeniyorum. Ne kadar gerçek ne kadar içten gelen sözler oluyor bazıları. Piyasa müziği haydi eller havaya türünden değil yani. 
“İlla diyorsan hodri meydan
Ben hazırım yok korkum senden
Koçum artık kork benden
Napıyormuşuz bir daha yapmıyormuşuz
Sağ gösterip sol vurmuyormuşuz
O şutu çekip golü atamıyorsak
Öyle oturduğumuz yerden konuşmuyormuşuz”
Sıla (şarkı sözlerinden alıntı.)
Aslında ne çok şey anlatıyor değil mi ? Hemen paranoya yapmayın başıma birşey gelmedi hakkımda ileri geri bir konuşma duymadım. Ama hergün birşey duyar oldum; aslı astarı olan yada olmayan, birileri yada sizlerin hakkında. İlgi alanım dışında bütün bu duyduklarım… Gerçekse Allah ıslah etsin diyorum tabi içimden, değilse de işte şarkı sözünde ki gibi şut atıp gol atamıyorsan öyle oturduğun yerden konuşmayacaksın diyorum.

Ne kadar meraklı insanlar var aramızda yaşayan, ne kadar meraklı gözler… İyi birşey yaptığınızda aaa ben onun nerelerden nereye geldiğini biliyorum dercesine kurulan haset cümleler. Kıvanın biraz işte nerdeymiş nereye gelmiş. Neyi küçümsüyorsunuz gözünüzde. Acaba bu düşüncelere sahip olan kişiler bahsi geçen kişinin gözünde ki yeri nedir o da tartışılır.
Zamanı tutamıyoruz... Bence insan önce durup bir düşünmeli ben ne yapıyorum diye. Hadi bazı şeyleri unuttunuz bu hayatta önemsemiyorsunuz ama insanlığınızı kaybetmeyin derim.
Ne güzel söylemiş Hz.Mevlana; Unutma ki! Nefret ve kinin ertesi pişmanlıktır... Ve her canlıya ölüm vardır. İnsan ölür ama ölmeyen "İnsanlıktır"
Bu arada herkese hayırlı Ramazanlar dilerim.CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK