Bu duruma dur diyecek kimse yok mu?


Lütfen gençler kendinizi reyting kurbanı yapmayın.
Buna malzeme olmayın.
Başım öylesine ağrıyor ki bu yazıyı yazarken. Mutlaka ya sıcaktan ya da artık beynim çok düşünmekten karıncalanmaya başladı. Hani olur ya boşa koyarsın dolmaz, doluya koyarsın almaz benim ki de o hesap. Size ne ki bu durumdan dimi hiç işte laf olsun torba dolsun... J
Taktım evet resmen taktım bu aralar… Neye mi?
Reyting amaçlı hazırlanan, sunulan ve büyük umutlarla bu yarışmalara giren gençlerimizin aşağılanmasından, dalga geçilmesinden, basına malzeme olmalarından, jürinin yetenekleri haricinde yapmış olduğu tüm eleştirilerden. Ne kadar da şirinler oysa ki… Çocuklarımıza vermek istediğimiz özgüven süper onlarda. 
 Ya lütfen bir daha düşünün resmen boku çıktı bu işin. Bana bir tane bu yarışmalarda birinci olmuş ve hala o günkü gibi gündemde olan bir örnek verin. Lütfen kanmayın bu para avcılarına, sizi kullanmalarına… Bugün bile iyi bir şey yaptığınızda koyun facebook’a koyun youtube’a; eğer gerçekten iyi iseniz halk sizi görmek istediği yere zaten getirir. Ama birileri sizinle vakit geçirsin diye umutlarınız, hayalleriniz ve hedeflerinizle rant elde etmelerine izin vermeyin. Yeteneklerinize göre eğitim kurumları var; ya onları tercih edin, paranız mı yok yetenekli iseniz burs kazanabilirsiniz, ya da alaylı olun ne kaybedersiniz. Bu tarz yarışmalara girmeden once lütfen bir daha düşününün.
 “Biri bizi gözetliyor” ile başladı ekranlarda bu furya, ne oldu bir ölüm, çocuğun annesi nam-ı değer isim Semra Teyzemiz girdiği ağır depresyon sonrası yapmaması gereken şeyleri yaptı. Pop starlar ne oldu? Hani pop star seçiyorlardı bu oyunu oynattılar haftalarca gençlerimize. Ne oldu kocaman bir hiç… Ya da jüri üyeleri hepsi bizim çocuğumuz onlardan ayrılmak çok zor derken ne oldu hangi biri kimin elinden tuttu da biz mi göremedik? 
Sıkıldım bütün bu saçmalıklardan, yapaylıktan. Lütfen birileri bu duruma dur desin! Ya da artık siz prim yaptırmayın, bu tip programları seyretmeyin, reyting almasınlar ve bitsin bu işkence.
Son söz;
Türkiye Cumhuriyeti’nin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! Bu belli. Fakat zekânı unut! Daima çalışkan ol...

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK

Dergi okumak artık böyle bir şey :-))


CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK