BIRAKIN BİZLE HESAPLAŞMAYI KENDİNİZE HESAP VEREBİLİYOR MUSUNUZ?


............. :-(
Diye başladım. Neden mi yazmak için oturdum mu düşünüyorum ne yazsam diye bu arada noktalar farklı bir konuyu temsil ediyor. Hayat nasıl olsa her birimiz için bir şekilde devam ediyor. İyi haberler alınca seviniyor neşeleniyoruz, kötü haberler alınca hüzünleniyor, kederleniyoruz. Bu hafta şike haberleri gündemi öylesine dolu dolu elinde tutarken nereye gitsem yan masa arka masalarda sürekli kulisler dönüyordu. Herkes bilirkişi olmuştu; şu çene çok fena çok… Ağzını tutamıyor bizim milletimiz. Bırakın seyredin bakalım gün doğmadan daha neler yaşayacağız.
Her sabah uyandığımda sessizlik ortamında mutfağa giderek kahvemi yapar ve sabah haberlerine bakarım. Bir ara kendime söz vermiştim. Sabah haberleri felaket tellalı gibi gelmişti. Onları cezalandırıp biraz arama mesafe koymam lazım sen beni kötü etkiliyorsun dedim; uzunca bir süre seyretmedim.  Hadi artık barışalım dediğimde hoppaaa şehit haberleri...
İnsan önce can sonra canan der. Ama bu durum farklı dostlar canım acıdı yüreğimin haykırdığını, içimdeki sinir rüzgarının vermiş olduğu şiddet ile gözyaşlarının bile kana büründüğü bir hava kapladı ortamı. Bu acıtasyon değil, sadece yüreğimin haykırışı, dur deyişi. 
Siyaset, entrika, kulis, şike, v.s kafam basmaz benim öyle konulara. Ama kimler neyin kararını veriyorsa sadece sonuçlarına ben KATLANAMIYORUM ARTIK.
HAYKIRIRCASINA SORULAR SORMAK İSTİYORUM AMA NAFİLE BEN BİR DAVULUN SESİYSEM BİRİLERİ İÇİN UZAKTAN... SADECE ONLARA BU SES GÜZEL GELİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
Ve susma hakkımı kullanıyorum.
Unutmayın siz bu kararları alıp uygularken birilerinin canı acıyor, ağlıyor ve kayıplar veriyor ya da haksız yere kazançlar elde ediyor hak edeni mağdur ediyorsunuz.
BIRAKIN BİZLE HESAPLAŞMAYI KENDİNİZE HESAP VEREBİLİYOR MUSUNUZ?
İşte bütün bu olanlardan sonra lay lay yapamıyorum sizlere. Şuan sayfalarını açacağınız dergide http://www.dijimecmua.com/weekly/ size hayatın güllük gülistanlık hallerini sunuyoruz. İşte geçtiğimiz hafta neler olmuş yukarıda yazmış olduğum konular dışında...
Yine yeniden kendim için, ailem için ve siz okuyucularım için tek bir dileğim var;
ALLAH’IM BİZE ÖNCE SAĞLIK VERSİN.
BİZİ İYİ İNSANLARLA KARŞILAŞTIRSIN.
HAYIRLI KAZANÇ NASİP EYLESİN.
CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK