Yazsam yazsam ne yazsam…


…diye bilgisayarın başına oturduğumda ne yazmak istediğimi ya da size nelerden bahsetmek istediğime karar vermemiştim. Aslında benim beynim sürekli çalışır; tilkiler sürekli döner… Sürekli konuşacak, anlatacak o kadar çok şeyim vardır ki ama yeri burası değil. Sizi hoş tutmak zorundayım J Okurken kendinizden bir parça yakalamanızı, sizi gülümsetmeyi tercih ederim.
Geçtiğimiz hafta dostum Gamze Alpar’ın sayesinde çok değerli bir insan ile tanıştım. Dida Kaymaz.
Kimdir? www.didakaymaz.com
1977 İzmir doğumlu Dida Kaymaz, İzmir Amerikan Lisesi'nden sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi ve yüksek lisansını OTDÜ İşletme Bölümü'nde tamamladı. Daha sonra İtalya Siena 'da İtalyanca eğitimi alan Dida Kaymaz, ülkeye döndükten sonra proje koordinatörlüğü ve proje sahibi olarak toplumun ihtiyaçlarına ve hassasiyetlerine dokunan başarılı işlere imza attı. 

2007 yılında, hayatının baharında yakalandığı kanser hastalığı önceleri hayatını altüst etse de, bu hastalıkla savaşmanın en etkili yolunun onu kabullenmek olduğunu kısa zamanda öğrendi. İşte o yıllardan bugünlere kadar geçen zamanda, büyük  mücadele örneği göstererek literatüre geçen bir tedavi süreci yaşadı ve tedavisi hala İtalya'da devam etmekte.

Azmin, inancın ve moralin kanser hastalığını yenmede ne kadar önemli olduğunu tıp tarihine bir kez daha gösteren Dida Kaymaz, şimdi de bunu kitlelere yaymak ve herkesi bilinçlendirmek üzere kolları sıvadı.

Bugünlerde kurucu başkanı olduğu "Kansersiz Yaşam Derneği" için il il gezip söyleşiler yapan Dida Kaymaz,  "kanser" hastalığı ile bir hastane koridorunda ya da kemoterapi sandalyesinde tanışılmaması için, kanser hakkındaki farkındalığı ve bilinci arttırmak, halkın maksimumda faydalanacağı projelere imza atmak üzere hedefine doğru ilerliyor...

Çok değerli ve çok özel insansın Dida. Sadece şunu bil ki yanında ve sana projelerinde destek olabilmek adına her zaman ben buradayım.
Hariçten gazel okumak ya da yapamayacağım şeyler  için söz vermek bana göre değil. Doğru bildiğime inandığım her yolda yürümeye hatta bu yolda seninle koşmaya varım.

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK