Sahne arkasına ne denir? KULİS...

Hayatımızda her şeyin bir mutfağı yok mudur? Emeğin ve işçiliğin ortaya konduğu yer deriz biz buna.Yemek örneğinden gidelim, bir tarif üzerine yol aldığımızda malzemelerden biri eksik olursa damak tadımızı etkilemez mı? Yaptığımız her iş de böyle değil midir? Bir yerlerde bir eksiklik olunca, işler istediğimiz gibi gitmediğinde nerede hata yaptık deriz ya da birilerini suçlarız... Hemen kulis sohbetleri dönmeye başlar.Bizim işimiz de kulis konuşmalarına kulak vermeden doğru bildiğimiz yolda ilermek. Düşünsenize her sektörde olduğu gibi bu dergicilik sektöründe de en iyiyiz diyen bir çok kurum var.
Evet, hepsinin mutfağında bir emek ve işçilik yatıyor. Bu durumu göz ardı edemeyiz. Biz en iyiyiz diye bilmeniz için sektörde mutlaka rakiplerinizin olması gerekiyor. Yoksa kime göre ve neye göre iyi olduğunuzu kendiniz bile bilemezsiniz. Rakibiniz olmalı ki her geçen gün daha iyi işler yapmak için kendinizi ve sınırlarınızı zorlayın...Evet dergicilik bir prestij işi diyorum ama kopyacılık değil, o yapmış ben de yapayım demek değil... Gerçi yapılan her işin kopyacılığına karşıyım o da başka. Ben yaptım kaymağını sen ye. Tahammülüm bile yok.
Amannn nerden girdiysem ben bu konuya ne anlatmaya çalışıyorum ki aslında sizlere. İyi olan her şeye de sahip çıkan sizler değil misiniz aslında?
Bu aralar bir kitap okuyorum, gerçi siz bu yazımı okuduğunuzda mutlaka ben bitirmiş olurum. Prof.Dr.Arman Kırım’ın son günlerinde yazdığı bir kitap.

“Bulut Gelir Söke’ye Çek Eşşeği Köşeye”


Gerçi yukarıda anlatmak istediklerimi o kadar güzel anlatıyor ki Kırım son sözlerim ve en genel önerimlerim derken bir alıntı yapmak istiyorum izninizle.

HERKESİN YAPTIĞINI ZİNHAR YAPMAYIN:İş hayatının bence birinci kuralı budur. Herkesin yaptığını yaparsanız para kazanamazsınız. O nedenle farklı olmak iş hayatınızın en önemli felsefesi olmalıdır. Bu konuya sürekli kafa patlatmayan iş adamı – kadını başarılı olamaz. Süreklilik bazında yepyeni farklılık alanları aramanız ve bulmanız gerekir.
Nur içinde yat Arman KIRIM. Güzel eserler kazandırdın bize.

Neymiş bizim farkımız? 

Weekly, tam 123 haftadır her çarşamba bayilerde. Bursa'nın ilk ve tek haftalık magazin aktüel dergisi. Fazla söze gerek var mı?

Sağlık ve mutluluk hayatınızdan hiç ama hiç eksilmesin.

CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK