Hayat Arkadaşı


Geçtiğimiz hafta haber kanalları, gazeteler, dergiler sürekli olarak İngiliz Kraliyet Düğünü’nden bahsetti. Geleceğin tarihini bugünden gözümüzün önüne serdiler. Yüzyılın törenini takip etmek için 8500 basın mensubu Londra’daydı. Bir biz yoktuk:-). Gerçi hayret içerisindeyim; özel davetlerin vazgeçilmez ismi Edito Sinan bu davete neden katılmadı?
Şaka bir yana gerçekten tarih yazıldı. İstanbul’dan dönerken Hello dergisi aldım ve feribot Mudanya’ya yanaşana kadar okudum her satırını. Toplam 202 sayfa bu düğüne ayrılmıştı.  Vayyy dedim, ne ince detaylar… Bazen de bunaldım detaylardan.
Kutsal mekanlarda kıyılan nikahlar, düğün merasimlerinin ve herkesin o çift için hep bir ağızdan okuduğu dualar ve ilahileri düşündüm. Bana çok büyüleyici geldi. Bizde neden böyle değil bu durum? Belki gerçek anlamda bir tartışma konusu olabilir ya da cehaletime verin ama ben kendi duygu ve düşüncelerimi dile getiriyorum. Neden bize ait kutsal mekanlarda hayatlar birleşemiyor? Belediye nikahından once İmam nikahı kıyanları biliyor, duyuyoruz;ama benim aklımdan geçenler büyüleyici, huzurlu kutsal mekanlarda hayatı birleştirmek… Açıkçası Kate ve William’ın nikahının kıyıldığı kilise sahiden de büyüleyiydi, ihtişamlıydı…
1947’den bugüne İngiliz kraliyet albümünden karelerin yer aldığı Hello’da çok güzel kareler var ve haber o kadar güzel derlenmiş  ki okuyucuları için. Modaseverlere göre, meraklılara gore, şapkakoliklere, İngiliz severlere, dedikoduseverlere, Lady Di severlere, Kraliyet düğünü nasıl olur merak edenlere gore…
- Prens William ve Kate Middleton evet çok yakışmışlar. 

- Kate Middleton’un anlamlı bakışları harika.

- Sade ama çok şık gelinliği unutulacak gibi değil.

- Organizasyonun kusursuzluğu dikkat çekiyor.
- Galler Prensi Charles gençliğinde kullandığı Aston Martin arabasını çifte düğün gününde kullanması için armağan etmiş. Buckingham Sarayı’ndan ayrılış kareleri çok güzel ve özel. 

Eee işte bu kadar mı yani 200 sayfadan çıkardığın derseniz, evet budur. Her şey, herkes çok güzel ve çok şık ve çok sade. Tabi ki olmalı ve olacak. Adı üstünde “yüzyılın düğünü”.
Anlam dolu bakışların olduğu birliktelikler olsun... (Burada hep beraber “Amin” diyoruz. İyi haftalar.)CONVERSATION

0 yorum:

Yorum Gönder

YUKARI
ÇIK